Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlarda Nasıl Emoji Kullanılır?

Yazılarım

Whatsapp gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarının yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan emojitufanı, yavaş yavaş metin mesajlarının da önüne geçerek tek başına konuşma dili haline dönüşmeye başladı. İstediğiniz her ifadeyi analatabilen emojilerin sayısı her geçen gün artıyor. Peki ama mobil cihazınız olmadan da emoji kullanabilir misiniz?

Emojiler genelde mobil cihazlar üzerinden gönderilir. Çünkü mobil cihazlarda göndermek istediğiniz emojiyi bulmak daha kolaydır. Elbette MSN’de kullandığımız o muhteşem ifadeleri unutmuş değiliz. Ama MSN kapatıldığı için konuştuğumuz programlar artık Whatsapp gibi şuanda popüler olanlar.

İstediğiniz bir emojiyi nasıl bulursunuz?

İnternette sıklıkla gezindiğiniz bazı sosyal medya siteleri emoji bakımından yetersiz kalabiliyor. Özellikle benim Twitter’da karşılaştığım bu sorun diğer sosyal ağlarda da aynen devam ediyor. Anlatmak istediğim durumu konu alan bir emoji bulmak benim için adeta çileye dönüştü. Çünkü sosyal medya geliştiricileri sadece sınırlı sayıda emoji kullanmanıza izin veriyor.. Ama ben Whatsapp’tabulunan yüzlerce emojiyi Twitter ve Facebook gibi ortamlarda da kullanmak istiyorum. Bu konuyu aydınlatmak için emoji eklentisi araştırmasına başladım ve sonuç gerçekten olumlu oldu. Aşağıda anlattığım yöntemle birlikte artık siz de benim gibi masaüstü cihazınız üzerinden istediğiniz internet sitesinde emoji kullanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir